استفاده شکر در پودر بستنی

آیا شما می توانید مقدار شکر در پودر بستنی را کاهش دهید؟

از لحاظ نظری، بله! فقط مقدار شکر در پودر بستنی را کم کنید و شیرینی بستنی را کاهش دهید.

اما وقتی به نتیجه نهایی رسیدید، متوجه می شوید قوام و فرم بستنی مانند همیشه نیست و در حقیقت از حالت خامه‌ای آن کاسته می‌شود.

شکر در پودر بستنی

بنابراین، اجازه دهید برخی از دانش فنی خود را با شما اشتراک بگذاریم و دلیل این موضوع را به شما بگوییم:

1. شکر به بستنی شیرینی می بخشد

سطح شیرینی با شیرینی ساکارز اندازه گیری می شود و به آن شیرینی نسبی می گویند. ساکارز شیرینی نسبی 100 دارد و همه قندهای دیگر نسبت به آن سنجیده می شوند.

اکثر بستنی ها خیلی شیرین هستند. تا جایی که نمی توانید طعم لبنیات را بچشید. اما با استفاده از قندهای مختلف، می‌توانیم شیرینی بستنی و مقدار شکر در پودر بستنی را کاهش دهیم تا طعمی بسیار جالب‌تر تولید کنیم و کمتر باعث ایجاد بیماری های قندی شویم.

2. شکر فرم و قوام به بستنی اضافه می کند

قندها بیشتر به شکل جامد هستند و مواد جامد بدیهی است قرم و قوام را به بستنی اضافه می کنند. این فرم خامه ای به بستنی سفتی می دهد که در برابر قاشق و زبان مقاومت می کند. بستنی هایی با قوام زیاد کمی جویدنی می شوند که ممکن است مطلوب باشد و یا برای افرادی شاید نباشد!

شکر همچنین با جذب آب در خود به کاهش اندازه کریستال یخ کمک می کند، در نتیجه نمی تواند آزادانه برای رشد کریستال های یخ موجود حرکت کند. بنابراین با افزایش سطح شکر در مخلوط ها می توانیم درشتی بستنی هایمان را نیز کنترل کنیم. در نتیجه شکر در پورد بستنی از اهمیت بالایی برخوردار است.

شکر در پودر بستنی

3. شکر بستنی را نرم نگه می دارد

شکر به کاهش نقطه انجماد آب کمک می کند. آب معمولی در دمای 0 درجه سانتی گراد به سختی یخ می زند. اما وقتی شکر را به آب اضافه می کنیم، شکر باعث یخ زدن آب در دمایی کمتر از آن می شود.

و این دلیلی است شکر باید در پودر بستنی وجود داشته باشد. جایگزین هایی مانند استفاده از استویا برای جایگزینی شکر یا استفاده از شکل دیگری از شکر مانند ساکارز، عسل، شربت ذرت، لاکتوز و غیره وجود دارد.

(استویا یا همان Stevia ماده‌ای ارگانیک است که از گیاه Stevia rebudiana به دست می‌آید. این ماده  استویا یا استویا رابادیانا نام درختچه‌ای بسیار انبوه است که به تیره کاسنیان متعلق می‌باشد.)

شکر جزء ضروری بستنی است و به همین دلیل شکر در پودر بستنی استفاده می شود. به جای کاهش یا حذف آن به طور کلی، شاید باید سعی کنیم از شیرینی های کم ضرر استفاده کنیم و از آن به خاطر سهم بزرگی که در ساخت بستنی ایفا می کند قدردانی کنیم!

شکر در پودر بستنی

شیرینی، فرم و نرمی را به بستنی اضافه می کند. و بستنی های ما بدون آن آبکی، نازک و سفت یخی خواهند بود!

بازی با شکرهای مختلف در ترکیبات مختلف ما را قادر می سازند تا کنترل کاملی بر بافت و طعم بستنی خود داشته باشیم.

پودر های بستنی پرپروک از شکل دیگری از شکر برای کاهش میزان شیرینی پودر بستنی استفاده می کند. در نتیجه بهترین تناسب با بستنی حاوی مواد خام شیرین است. با استفاده مناسب از مقدار شکر در پودر بستنی پرپروک هم باعث تولید بستنی با قوام و فرم بسیار مناسب شده است و هم تلاش در کاهش مضرات استفاده شکر زیاد در بستنی می شود.

منبع مقاله: https://www.rasaroyal.com/sugar-in-ice-cream-powder

The last comment and 5 other comment(s) need to be approved.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

All rights of this website belong to Perperuk Food.کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مواد غذایی پرپروک می باشد.جميع حقوق هذا الموقع تنتمي إلى شركة بربروك للمنتجات الغذائية.